Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 2.0 PDTDI

Drágán mért fostalicska.

Uraim. Mint ismert önök elött is ez az autó egy germán ipari hulladék.Csak valakinek az érdekei miatt ezt engedik még forgalmazni.Ez az osztályelső autó menetközben több ízben leállt,s
álltalában mindig előzés közben no,világítás,no fék csak a para nehogy jöjjön valami szembe mint a hikari express.Ez az osztályelső egy-egy ilyen akció után 5-perc eltelte után mindig újraindult mintha mi sem történt volna.Ezt az akciót 74-kilóméterenként eljátszotta kb 2-hétig mire egyszer megmakacsolta magát s kénytelen voltam bezsuppolni a szervízbe.Na itt kezdődött el az igazi műsor . Itt a germán szervízanalizáló masina kihozta a kormányoszlop-komfortelektronikát-gyújtáskapcsolót ludasnak.
Mondom oké cseréljék de kérném lemásolni mit állapítottak meg ezt zsebbe. 3-hét várás után telefonálok mi a pálya a fostalicskával bibi a motorvezérlő is begebedt mondom nem oké a nálam lévő hibafeltárásuk ezt nem jelezte de felőlem kicserélhetik a saját lóvéjukon 10 perc motorvezérlő ok,a központizárat kel még cserélni s minden zsír klassz működni fog.Még kettő hét nem műkszik nem ad be motorszámot s tilt az immobiliser.de a gyár már dolgozik rajta.még kettő hét felhívom a szervízt a gyár szarik rájuk,teló elő Porsche -Hungária panaszfelvevő közlöm vele a tényeket elkezdene mellébeszélni félbeszakítom közlöm vele ha a hatvanadik javítási napra az autó nem működik irány egy firkász sztori lead s biztos lehet benne rajtam kívül sokan fogják utána rugdalni a heréjét.Ez a javítási haladék most húsvét hétfőn lejár.
Kíváncsi leszek végre megy e-az autónak titulált hulladék.Ja a szervízes utána felhívot a gyár ingyen cseréli a motorvezérlőt.Ez a minimum.Meg lessz egy meglepetésük na azt én már ismerem úgy hívják Passat B6. Ha valakinek segíthetek a tel számom.308691382.Kíváncs lennék valami germán fejes ilyen hiba miatt otthagyná a fogát a családjával engednék még ezta sumákolást hazudozást.A Porsche-Hungária is bízhat a perben ha ez a lom beszarik nekem sűrűn.

2009.04.17. Hazautaztam Pécsre az Autocity diósi úti szervízébe egyeztetni az autóról.Itt találkoztam a szervízvezetővel név szerint Id. Fónai úrral aki kimondottan profi s maximálisan ügyfélközpontú.Követendő példának állítom a Porsche-Hungária ügyfelesei s vezetői elé akik lekezelően már már sértően bánnak az ügyfelekkel,a problémákat nem ismerik el csak ha már az ember alpári szintre leereszkedve beszél velük s mindenféle fórumon való szennyes kiteregetést helyez kilátásba.Az úr elismerte bizony van még javítani való az ügyfélkapcsolatokon
s az én autómat itthon nem tudják működésre bírni csak kint a gyárban tudják összehangolni az új elektromos részegységeket.
Ennek beismeréséhez a Porsche-Hungáriának 64 nap kellett.
Persze még hozzájön ehhez az időhöz a kinti javítás is ami még nem tudom mennyi.Viszont van már remény amit az idős szakember hozzáállása adott .Azt hogy a szennyest nem teregettem ki valamelyik bulvárlapnak kizárólag Id Fónai úrnak s Fiának köszönheti a Porsche-Hungária.

2009.Május.14. Ma telefonáltak a Pécsi szervízből kész az autó.
Örvendetes esemény 91-nap eltelte után.Id.Fónai úr példát mutatott a szavahihetőségből s megbízhatóságból bár ez ritka a Porsche-Hungária házatáján.A telefon után kértem Ifj Fónai urat hajtsa meg az autót járassa mivel én kicsit később tudok érte menni,s ezt a javaslatomat elfogadta ezért külön köszönetem neki.A Porsche -Hungária viszont javíthatna a reklamálások kezelésében mivel a mai világban a közszájon illetve az ilyen fórumokon tájékozódnak a leendő vevők a kiválasztott autókról s a szervízükről s az ő esetükben én csak nagyon negatívan tudok nyilatkozni.Ha így folytatják akkor nagyon sok vevő elpártol tőlük s akkor majd vakarózhatnak hogyan édesgessék vissza a vevőket.A Pécsi diósi úti szervízt csak ajánlani tudom
úgy vásárláskor mint szervíz esetén erre garancia Id és Ifj
Fónai úr korrektek s nem ígérgetnek felelőtlenül.Köszönetem nekik a kitartásukért s a kompromisszumkészségükért.

- Kormányoszlop,comfortelektronika,nyitó-záró egység,kártyaolvasó

Autó City Pécs

Fenntartási költség (5) Évjárat 2005
Előző autója? Octavia 1,9PDTDI Következő autója? Opel
Verdikt (3.8/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)