A Moto Guzzi biztonsági visszahívást jelentett
be minden California Special és EV modelljével kapcsolatban,
amelyeket 1997. után gyártottak könnyűfém peremű felnikkel. Egy
biztonságosabb belső perem felszerelése szükséges a kerékagyra,
mivel meg van annak a lehetősége, hogy a küllők kitörhetnek a
peremből, és hátsó kerék esetén sérülést okozhatnak akár az
erőátvitelben is.
Elvileg minden regisztrált Guzzi tualjdonost
értesít a helyi képviselet, bár ez kis hazánkban erősen kérdőjeles
dolog. Ha mégse, akkor a vázszám alapján a kereskedők megmondják,
hogy az adott motorra vonatkozik-e a visszahívás vagy sem. A Guzzi
szóvívője szerint ez nem egy vészhelyzet, de kérik a
tulajdonosokat, ne várjanak az ellenőrzéssel, hanem minél hamarabb
essenek túl rajta.











