Aztékok földjén a vb

2005.06.27. 14:50

A WTCC 9. és 10. fordulóját nem csak a nézők, de a versenyzők is nagyon várták már. Volt, aki egyszerűen csak az új, mexikói pályára volt kíváncsi, de nagy lehetőség volt ez az újonc Chevrolet-nek és a nem gyári csapatok versenyzőinek, hiszen Puebláról mindenkinek ugyanannyi, vagyis szám szerint 0 adat állt rendelkezésére, az autók beállítását mindenkinek ott kellett kitalálnia, míg a jól ismert európai pályákon a nagy csapatok sokéves tapasztalatukkal komoly előnyt élveznek

A kvalifikáció:

Az új helyszínnek hála már a kvalifikáció során felborult a papírforma, hiszen a legjobb időt Roberto Colciago autózta nem gyári Honda Accordjával. A második leggyorsabb Peter Terting, a SEAT Sport versenyzője volt. Örömük azonban nem lehetett teljes, mindkettejüknek tíz hellyel hátrébbról kellett nekivágnia a futamnak. Míg Colciagót a legutóbbi versenyen történt csetepaté miatt büntették meg, a németnek motorcsere miatt dukált a büntetés. Az első három rajtkockából végül három Alfa Romeo indult, Fabrizio Giovanardi, James Thompson és Gabriele Tarquini.

15. Andy Priaulx (GBR), BMW Team UK - BMW 320i

Colciago, Terting, Farfus jr. és Plato büntetés miatt tíz hellyel hátrébbról kezdte meg a versenyt.

A WTCC 9. futama:

Tömött lelátók előtt zajlott a viadal, összesen 71000 néző látogatott ki a nem mindennapi eseményre. Giovanardi jól rajtolt, megőrizte pozícióját, csakúgy, mint Thompson, harmadiknak azonban nem csapattársuk, hanem Gené fordult, aki ügyesen beerőszakolta Seatját Tarquini Alfája elé. Nem sokáig örülhetett a spanyol, Tarquini még az első körben visszavette harmadik helyét, ráadásul a nagy igyekezetben Gené a második körben egy balkanyarban elvétette az ívet, és a falnak csapta versenyautóját, ami azonnal megadta magát.

Colciago közben eszement módon tört előre, egymás után ette meg a többieket, átgyalogolt Menun, Coronelen, Huffon és Garcíán, és feljött az ötödik helyre. Közben Terting megelőzte Coronelt és már pontszerző helyen volt, Colciago pedig megelőzte Rydellt, így előtte ekkor már csak a három Alfa Romeo karikázott. Priaulx és Zanardi összeütközött a hetedik körben, előbbinek kitört az egyik kereke, utóbbi viszonylag ép bőrrel megúszta, és végül 13. lett.

Az élen haladó két Alfa, Giovanardi és Tarquini leszakította a többieket, és Colciago már nagyon közel volt a harmadik helyen száguldó Thompsonhoz, amikor elromlott a váltója, így nagyon lelassult. Jött viszont Rydell, és a 14. körben egy gyönyörű manőverrel megfosztotta az angolt a harmadik helytől. Az élen ezek után már nem változott a sorrend, ötödik helyen futott be García BMW-vel, hatodik pedig Robert Huff lett, aki történelmet írt Pueblában megszerezvén a Chevrolet csapat első pontjait.

A WTCC 10. futama:

Coronel, Terting, Huff és García indult az első sorokból. Tertingnek sikerült első helyen elfordulnia, García pedig a második pozíciót kaparintotta meg. Zanardi ezúttal sem úszta meg ütközés nélkül, ezúttal Tarquini volt a másik résztvevő. Mindkettejük versenye véget ért az első körben. A második körben Thompson megelőzte Coronelt és ezzel visszaszerezte az előző futamon eltékozolt harmadik helyét, Giovanardi pedig Huffot tessékelte egy pozícióval hátrébb, majd néhány körrel később Coronelt is megelőzte. A holland Seatja mögött ekkor hosszú kocsisor kígyózott.

A hatodik körben García és Thompson összekoccant, lementek a pályáról, de vissza tudtak jönni. A hetedik körben Huff megpróbálta védeni ötödik helyét Colciagóval és Coronellel szemben, de nagy igyekezetében megforgott, majd kiállni kényszerült. Az élen iszonyatos küzdelem folyt, a fiatal spanyol mindent megtett, hogy valahogy elvegye Terting vezető pozícióját, de a német hideg fejjel vert vissza minden támadást, magabiztosan őrizte meg a helyét egészen a verseny végéig.

Colciago, aki a 20. helyről rajtolt, a verseny felénél már hetedik volt, az utolsó körökben pedig már a harmadik helyért küzdött Giovanardival és az Alfa Romeo 156-tal. Colciago gyorsabb volt, és mindent bevetett a hőn áhított dobogóért. Előzés közben nem átallott meglökni az Alfát, így végül 0,117 másodperccel honfitársa előtt ért célba, de a versenybíróság szabálytalannak ítélte a manővert, és Colciagót 30 másodperc időbüntetéssel sújtotta, így az Accordot végül csak a 18. helyre rangsorolták.