Búcsúzik a Holden Monaro

Az ausztrál óriáskupé gyártását hamarosan megszüntetik...

Totalcar

Közzétéve: 2005. 07. 28. 17:58

Közzétéve: 2005. 07. 28. 17:58

Google Állítsd be, hogy a Totalcar az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ausztrál óriáskupé gyártását hamarosan megszüntetik, és egyelőre
nem tudni, mikor lesz utódja, ha ugyan lesz egyáltalán. Ez persze
önmagában aligha lenne érdekes, de a
Monaro sorsa alapvetően befolyásolhatja a GM amerikai
modellstratégiáját is, mivel a Pontiac nagy hátsókerék-hajtású kupéja,
a
GTO gyakorlatilag azonos a Monaróval. A Monaro nélkül a GTO
létjogosultsága is megkérdőjeleződik, hiszen önmagában az amerikanizált
változat csak jelentős veszteséggel gyártható, mivel az Opel Omega
távoli, kétajtós leszármazottja soha nem lett igazán népszerű az
Egyesült Államokban. Ugyanakkor egy ilyen modell nélkül, csupán a
meglevő elsőkerék-hajtású autókkal és a Solstice roadsterrel nehéz lesz
tovább építeni a Pontiac sportos arculatát, ami hosszabb távon akár a
márka létét is veszélyeztetheti. Ausztráliában a Monaro alapját képező
Holden Commodore szedán utódja már jövőre bemutatkozhat, de a GM
ausztrál részlegének vezetője cáfolta, hogy a kupé is utódot kaphat a
következő néhány évben.

Totalcar
Totalcar