Ittasan ült a volán mögé, hat autót tarolt le

Nem bízta a véletlenre a szombathelyi sofőr: összetört több parkoló autót, aztán belehajtott egy szemből érkezőbe. Mindezt ittasan.

baleset rendőrség ittas vezetés
Jakusovszky Kristóf

Közzétéve: 2022. 01. 18. 08:38

Közzétéve: 2022. 01. 18. 08:38

Balesetet egy szombathelyi férfi, aki ittasan ült autóba január 16-án. A Váci Mihály utcában elvesztette az uralmát az autója felett, majd lesodródott az útról. Először nekiment egy parkoló autónak, majd nem sokkal ezután további két másiknak is.

Az ütközés ereje elég nagy lehetett, ugyanis a parkoló autókat olyan erővel lökte tovább, hogy azok további két másikban is kárt tettek. Végül a sofőr a szemközti sávba sodródott, ahol nekiment egy szemből szabályosan érkezőnek.

A balesetben a vétkes sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett. A rendőrök alkoholszondát fújattak vele, ami pozitív értéket mutatott. A balesetet okozó férfit előállították, vele szemben büntetőeljárás indult.

Via police.hu

Jakusovszky Kristóf
Jakusovszky Kristóf
Szerkesztő, Újságíró
Hivatalosan formatervező mérnök vagyok, de 2016-ban úgy döntöttem, hogy jó lenne kipróbálni az autós újságírást. Nem eresztett: 2016-tól külsős, 2021 óta pedig fix szerzőként tevékenykedek a Totalcarnál. Amúgy a TC-s becenevem Elvis, a Porsche 911-et tartom a világ legjobb autójának, rajongok a régi shitboxokért és a macskákért, ráadásul van két F Astrám.