Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Totalcar!

A Ferrari Luce premierje után valósággal felrobbant az internet, a kommentszekciót olvasva pedig a Napnál is világosabbá vált, Maranello első elektromos autója nem üti meg azt az esztétikai színvonalat, mint amit a márkától megszoktunk. Külön írást is szenteltünk annak, hogy mi a szerkesztőségben hogyan látjuk Lucét.

Fotó: Venuum

A megosztó Ferrari azonban lehetőségeket is rejt magában, elsősorban a tuningcégeknek: a Venuumnak jutott eszébe elsőként, hogy módosítsa a Lucét. A spanyol tuningcég, amely már Dubaiban is rendelkezik bázissal, többek között a Purosangue SUV-hoz is kínál elég komoly átalakító szettet. A Luce azonban keményebb dió.

Fotó: Venuum

Mivel a Luce alapformája sem kifejezetten sportos, szélesített kerékjárati ívekkel, egyedi felnikkel és egy komoly, karbon optikai csomaggal dobták fel, az új lökhárítók miatt pedig teljesen megváltozott a bő ötméteres Ferrari arca. Azt mindenki döntse el maga, hogy a végeredmény mennyire vonzó, de egy fokkal könnyebben emészthetőnek tűnik: bár nem ferraris, a szappanformájú szériaautóhoz képest jóval férfiasabb jelenség. Bizonyos szögből a Dodge Chargert sem nehéz belelátni.

Fotó: Venuum

Arról egyelőre nincs információ, hogy a műszaki tartalmat érinti-e a Venuum tuningja, de az biztos, hogy a Luce teljesítményétől – a külsővel ellentétben – azért összefuthat a nyál a szánkban. Villanyautó létére 310 km/h-val hasíthat, és a 0–200 km/h-s sprint 6,8 másodperc alatt megvan.

Miklós-Illés Kálmán
Miklós-Illés Kálmán
Vezető szerkesztő
Két évtizede koptatom a billentyűzetet autós újságíróként, hogy segítsek mindenkinek eligazodni az autópiac és a modellek dzsungelében. Autófronton mindenevő vagyok!