The T-Roc R with optional IQ.LIGHT LED matrix headlights.

Belendült a forint, akár több millióval csökkenhetnek az árak az egyik hazai importőrnél

Lépett az árfolyam javulása után a Porsche Hungaria a hozzá tartozó márkáknál, jön a tranzakciós árcsökkenés.

porsche hungaria forint kedvezmény
Kováts Olivér

Közzétéve: 2026. 05. 21. 11:00

Közzétéve: 2026. 05. 21. 11:00

Lényegesen erősödött a forint az előző havi országgyűlési választást követően, aminek köszönhetően az importált modellek beszerzési költségeiben kedvező változás állt be. Májustól a Porsche Hungaria ezt figyelembe is veszi az importált modelleknél, így a változást közvetlenül érvényesíti a végfelhasználói árakban – tudatta a Totalcarnak eljuttatott közleményében a vállalat.

A piaci gyakorlatnak megfelelően a tranzakciós árcsökkenés márkánként, modellenként és felszereltségtől függően eltérő mértékben érvényesült. „Célunk, hogy a kedvezőbb piaci környezet előnyeit ügyfeleink számára is kézzelfoghatóvá tegyük. A forint erősödése lehetőséget ad arra, hogy továbbra is versenyképes árakat kínáljunk, ezáltal tovább erősítve márkáink pozícióját a magyar piacon” – mondta Wachtler Tamás, a Porsche Hungaria ügyvezető igazgatója.

A Cupra azon márkák közé tartozik, amelyek már eddig is lekövették a forint mozgolódását. Fotó: Cupra

Akár 6 százalékkal is kedvezőbb lehet az ár

A részletekről és az aktuális ajánlatokról a hivatalos márkakereskedésekben lehet érdeklődni, továbbá a Porsche Hungaria márkáinak Azonnal elvihető oldalain és a konfigurátorokon keresztül érhetőek el információk.

  • Az Audinál a konfigurátorban, rendelhető extra kedvezményként érvényesíthető, ami akár 3,5 százalékos is jelenthet.
  • 2026. május 13-a óta a Volkswagen személyautóinál – modelltől függően – 3–6 százalékos tranzakciós árcsökkenés vagy kedvezménynövelés van érvényben, ugyanakkor ez alól bizonyos belépő árú modellek kivételt képeznek. A haszonjárműveknél az átfogó készletakciónak köszönhetően a teljes kedvezmény akár a nettó 5 millió forintot is elérheti.
  • A Škoda esetében első lépésben egységesen, 300 ezer forinttal csökkennek a listaárak, de ha a piaci- és az árfolyam-helyzet, illetve a körülmények lehetővé teszik, további korrekciót is eszközölnek.
  • A Seat egyes modelljei, de elsősorban az Arona és az Ibiza esetében 1 százalékkal korrigálták az árakat. A Cupránál – néhány kivételtől eltekintve – 1,5 százalékkal mérsékelték az árakat. Ennél a két márkánál azonban fontos kiemelni, hogy a Porsche Hungaria az elmúlt időszakban már végrehajtott listaár-csökkentésekkel lekövette az árfolyamhelyzet alakulását.
A Škodánál egységesen, 300 ezer forinttal csökkentek az árak. Fotó: Škoda

Borítókép: Volkswagen

Kováts Olivér
Kováts Olivér
Szerkesztő
Újságíró, szerkesztő, podcaster, a technikai sportok megszállott fanatikusa. Második otthona a versenypálya, 2015 óta megállás nélkül ír és beszél – 2026 februárjától a Totalcar felületein teszi mindezt. A TotalRace podcast házigazdája.