Fejsérülést szenvedett a négyszeres Forma–1-es világbajnok Alain Prost, miután a Genfi-tó közelében található otthonában fegyveres betörőkkel került összetűzésbe. A svájci Blick információi nyomán a Guardian arról számolt be, hogy a kedd reggel történtek kapcsán rablás ügyében nyomoz a svájci rendőrség.
Az ügyészség tájékoztatása szerint az elkövetők Prostot és fiát arra kényszerítették, hogy nyissák ki a széfet, majd a lopott tárgyakkal elmenekültek.
A rendőrség a széles körű keresés ellenére még nem tudta elfogni a símaszkos behatolókat.
Bár az áldozatot nem nevezték meg, egybehangzó jelentések azt állítják, hogy a 71 éves legenda fejét érte az ütés. A Blick szerint Prostot nagyon megrázta az eset.
Prost 1980 és 1993 között versenyzett a királykategóriában, ahol 1985-ben, 1986-ban, 1989-ben, majd utolsó évében, 1993-ban ért fel a csúcsra. A Forma–1-ben töltött mintegy 200 nagydíj során amellett, hogy ádáz csatákat vívott Ayrton Sennával, 51 futamgyőzelmet, 106 dobogós helyezést, valamint 33 pole-pozíciót zsebelt be.
Miután lezárta versenyzői pályafutását, saját csapatot is indított a Forma–1-ben, ám az öt szezont megélt Prost Grand Prix finoman szólva sem volt egy sikertörténet – 83 versenyéről összesen három dobogós helyezést mutathatott fel a csapat. A Professzorként becézett klasszis később évekig volt a Renault gyári F1-es csapatának tanácsadója is.
Borítókép: Bob McCaffrey/Getty Images









