A Tisza-kormány által elfogadott jogszabályok alapján, valamint a Tudományos és Technológiai Minisztérium felügyelete alatt legkésőbb júliustól újra állami tulajdonba kerül a jelenleg közfeladatot ellátó közérdekű alapítványként, azaz kekvaként működő ZalaZONE járműipari tesztpálya.
Erről Dr. Nagy Márta, a Tisza Párt zalaegerszegi országgyűlési képviselője tett bejelentést a Facebook-oldalán: az MTI által szemlézett bejegyzésben azt írta, hogy a Parlamentben erről Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszterrel egyeztetett, aki a múlt héten a ZalaZONE-ben találkozott a létesítmény szakmai vezetésével.
A tesztpálya szakmai irányításáért felelős minisztériumot az átvételt követően fogják kijelölni. Még nincsen kőbe vésve, de valószínű, hogy a tudományos és technológiai tárca alá fog tartozni.
A minisztérium első feladata a ZalaZONE cégeinek, gazdálkodásának, működésének, kihasználtságának és finanszírozásának átvilágítása lesz. A cél az, hogy a jövőben felelős működés mellett a ZalaZONE kutatási és fejlesztési infrastruktúraként Magyarország és a zalai régió tudományos, innovációs és gazdasági életének egyik fontos eleme legyen.
Borítókép: AVL ZalaZONE
További cikkeink









