









Rossz hírünk van, ha átlag magyar vagy: az új autók meg akarnak ölni
Idén, 2022-ben a magyar autók átlagéletkora elérte a 15 évet. A jó hír, hogy a 2007-es autók elég jók. A technikájuk már kiforrott, még nem áll a torkukon méregzöld acélbetétes bakanccsal a környezetvédelem gólemje, rendesen felszereltek, és elég biztonságosak is. Komoly, független törésteszteken mentek keresztül. Ezért is olyan furcsa, hogy egy mai autóval karambolozva jó eséllyel simán meg lehet bennük halni, akár úgy is, hogy közben egy anno ötcsillagos NCAP-értékelés emléke is lepörög az életed filmjében. De miért?

Mi kerül ezen ennyibe?
Ez egy csúcs versenysisak, annak a kevés típusnak az egyike, amiben oda lehet állni bármelyik gyorsasági világbajnokság (MotoGP, Superbike, Endurance, oldalkocsis, stb...) rajtrácsára. Az FIM (Nemzetközi Motorsport Szövetség) 2019-ben hozta létre a saját szabványát, és csak az annak megfelelő sisakokban engedik az indulást a világbajnoki futamokon. Az ötletet az FIM sportigazgatója, Fabio Muner verte keresztül a rendszeren - nem véletlenül a védőfelszerelések felől közelítette meg a biztonságot, korábban a Dainese-nél dolgozott.

