Téli gumi Focusra

Melyik más típus felnije lehet még jó a Focusra?

gumidoktor
Gumidoktor

Közzétéve: 2003. 10. 10. 13:58

Közzétéve: 2003. 10. 10. 13:58

Szia Gumidoki!

Talán még kicsit korai a téma, én mégis már a téli gumin töröm a fejem.

Jelenleg az autómon (Ford Focus) könnyűfém kerekek vannak, de a téli gumihoz mindenképp szeretnék lemezfelnit (úgy tudom a téli gumit ugyan fel lehet tenni a könnyűfém tárcsákra, de esetleges hólánc használatkor a felni károsodhat).

Első kérdésem ezzel kapcsolatos, mégpedig az, hogy melyik más típus felnije lehet még jó a Focusra? (Azon gondolkozom, hogy lemezfelnit esetleg bontóból szereznék)

A másik kérdés a váltómérettel kapcsolatos. Jelenleg 195/60 R15 gumik vannak a kocsin, de téli guminak szeretnék keskenyebbet feltenni a jobb tapadás miatt. A váltótáblázatban azonban lefelé csak a 165-ös méretnél van váltóméret amit már túl keskenynek találok. Mivel a váltóméret táblázatok, amiket láttam belső átmérő szerint vannak rendezve, (így 15"-oshoz csak 15"-oss váltóméretet találtam) azt szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi méretnek mik a keskenyebb, 14"-os váltóméretei, amik téligumiként számításba jöhetnek?

Előre is köszönöm a választ!

Sera

Kedves Sera!

A 195/60 R15 helyett téliben felszerelhető a 185/70 R14.



Üdv:

Gumidoki

Gumidoktor
Gumidoktor