Kedves Olajdoki!
99-es 5 ajtós Swiftben most lett olaj cserélve. Eddig 10W40-es volt benne,most 15W40 lett beletéve.lehet valami baja tőle az autónak? 48 ezer km van benne,az előző olajcsere 28 ezernél volt.90%-ban Budapesten van használva az autó.
Köszönöm:
Feri
Kedves Feri!
Nem volt bölcs döntés, de rövidtávon semmi komoly problémával nem kell számolnod. A kenést, és a többi feladatot a SAE 15W-40 ásványi olaj is ellátja, de közel sem olyan minőségben, mint tette azt a SAE 10W-40 viszkozitású félszintetikus motorolaj, és ez különösen igaz a városi használatra.
Ha egy mód van rá, a jövő évi olajcserénél térj vissza a régi kenőanyagra.
Üdv:
Olajdoki






![Der neue Mercedes-Benz C 400 4MATIC elektrisch.
Energieverbrauch kombiniert: 18,6-14,2 kWh/100 km | CO₂-Emissionen kombiniert: 0 g/km | CO₂-Klasse: A [1]
Exterieur: AMG Line Plus; lavender silver
[1] Die Angaben sind vorläufig. Es liegen bislang weder bestätigte Werte von einer amtlich anerkannten Prüforganisation noch eine EG-Typgenehmigung noch eine Konformitätsbescheinigung mit amtlichen Werten vor. Abweichungen zwischen den Angaben und den amtlichen Werten sind möglich.
//
The all-new Mercedes-Benz C 400 4MATIC electric.
Energy consumption combined: 18,6-14,2 kWh/100 km | CO₂ emissions combined: 0 g/km | CO₂ class: A [1]
Exterior: AMG Line Plus; lavender silver
[1] The information is provisional. Neither confirmed values from an officially recognised testing organisation nor an EC type approval nor a certificate of conformity with official values are available to date. Deviations between the data and the official values are possible.](/media/images/Original-50554-26c0044-021_resul.format-jpeg.max-370x278.jpg)



