Giga felnivel tuningolnék apró kisautót. Lehet ilyet? | Totalcar

Giga felnivel tuningolnék apró kisautót. Lehet ilyet?

A pici városi autóra elvileg felmegy a 16 colos alufelni. Érdemes ilyesmiben gondolkodni?

ford ka gumidoki

Közzétéve: 2025. 06. 22. 18:49

Tisztelt Gumidoktor!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 2000 évjáratú J4D motorkódú Ford Ka-hoz milyen ET számmal rendelkező alufelni illik gyárilag?

Az interneten több helyen láttam az ilyen aztókat 195/45 R16 gumival és az ahhoz illő alufelnivel szerelve. Ha megfelelő ET számút választok akkor az gond nélkül felszerelhető lesz a kisautóra?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv: Dani

Kedves Dani!

Az 1,6 literes Ford Ka gyárilag is készült 4x108x63,4 6Jx16" ET36 felnivel és rajta az ön által is írt 195/45 R16-os méretű abroncsokkal. Ezek a kismotoros Ka-ra is felmennek, de kérdés, hogy érdemes-e rátenni.

Ugyanis a nagy tömegű, széles profilú, peres kerék visszafogja ennek a kisautónak a fürgeségét, ezzel párhuzamosan megnöveli a fogyasztását. Szóval lehet, hogy szép, de nem praktikus. Ezen gondolkozzon azért el!

Üdv: Gumidoki