Checa marad a Yamahánál

Carlos Checa MotoGP versenyző megerősítette, hogy a Yamahánál folytatódik a pályafutása

Hírek
Totalcar

Közzétéve: 2006. 02. 06. 13:30

Közzétéve: 2006. 02. 06. 13:30

Google Állítsd be, hogy a Totalcar az elsők között legyen a Google-találatokban!

Carlos Checa kedden megerősítette, hogy még egyszer lehetőséget
kapott a MotoGP kategóriában versenyezni az idei szezonban. Aláírta
ugyanis a szerződését 2006-ra Hervé Poncharal úrral, a Yamaha Tech3
csapat igazgatójával. A katalán versenyző ezzel elzárta a spekulációk
folyamát, amely már 1 hónapja örvénylettek körülötte. Mindezt Sito Pons
csapatának év eleji váratlan visszalépése okozta az idei MotoGP
szezontól. Checa hirtelen csapat nélkül maradt, és a MotoGP csapatok
korlátozott száma, valamint az idő előrehaladottsága miatt helyzete
igen nehéznek tűnt a királykategóriában. A Yamahához szerződés egyik
problémája a Dunlop volt, de végül is az ügy szerencsésen megoldódott
és Checát a Tech3 színeiben, egy Yamaha M1-es nyergében, Dunlop gumikon
láthatjuk száguldani az idei MotoGP sorozatban. Csapattársa a brit
James Ellison lesz. Az első tesztelés Checának az új gépével a jövő
héten Katarban lesz.

Totalcar
Totalcar