Egy sajtótájékoztató keretében jelentette ki a BKK vezérigazgatója, Walter Katalin, hogy az ő ajánlásuk szerint maradjon a jelenlegi közlekedési rend a Lánchídon. Vagyis csak buszok, biciklisek, taxisok – és majd gyalogosok – használhassák a hidat.

A javaslat viszont nem légből kapott: a BKK a Lánchíd tesztidőszakáról elemzést készített, aminek eredményeiről a BKK Mobilitásfejlesztés igazgatója számolt be. Bodor Ádám hangsúlyozta, hogy az egyik látványos eredmény az lett, hogy a Lánchídon áthaladó 16-os és 105-ös busszal utazók nagyjából két percet tudtak megpsórolni. A buszok menetideje Pestről Budára a csúcsidőn 54, a teljes napot vizsgálva pedig 44 százalékkal csökkent. Valamint ennek hatására a közösségi közlekedést választók száma is nőtt 2019-hez képest: havi 14 ezerről 16 ezerre – számolt be róla a Telex.

Pozitív hozadékként megemlítették, hogy a híd környékén jelentősen csökkent a károsanyag-kibocsájtás mértéke, ami lehetőséget nyit arra, hogy új zöldfelületeket hozzanak létre a híd két oldalán. Valamint már nem csak két buszjárat veszi igénybe a Lánchidat, hanem öt. Bodor emellett elmondta, hogy naponta kb. kétezer kerékpáros halad át a hídon.

A vizsgált időszakban a Waze adatai alapján 14 százalékkal csökkent a dugóban eltöltött idő a fővárosban, munkanapokon pedig 40 ezer járművel csökkent a hidak összforgalma.

Karácsony Gergely kedd reggel a Jazzy Rádióban arról beszélt, hogy a Lánchíd felújítása ütemezetten halad, a kivitelező mindennel elkészül határidőre. Jelenleg azt a részt újítják fel, ahol a gyalogosok közlekednek. A főpolgármester is megtartaná a jelenlegi forgalmi rendet a hídon, viszont ő is hangsúlyozta, hogy erről nem ő dönt, hanem a "főnökei", vagyis szavazás lesz róla.

A Lánchíd felújítása 2021 júniusában  ért oda , hogy le kellett zárni a közúti forgalom és a gyalogosok elől. Tavaly decemberben jött a korlátozott nyitás, amelynek eredményeként a fent említett járművek számára (busz, kerékpár, motor, roller, taxi) átmehetnek rajta. Utóbbi döntésről Békés Dóra kollégánk túrós tésztával példálózó  véleménycikke itt olvasható

Pásztor Csaba
Pásztor Csaba
Újságíró
Autórajongó újságíróból avanzsálódott autórajongó social media manager és újságíró. Gofri és egy Mini Cooper r50 gazdája. Insta: @az_a_pasztor