• Újraindíthatják az 5,7, a 6,2 és 6,4 literes, V8-as Hemi motorok gyártását.
  • Ezt a Mopar Insiders meg nem nevezett forrásokra hivatkozva állítja.
  • Szerintük csak Tavares akarta kicsinálni a V8-at, az új vezetés visszahozza.
  • Még idén augusztusban beindulhat a gyártás a michigani Dundee üzemben.

A Stellantis korábbi vezérigazgatója, Carlos Tavares vezetése alatt lassan, de biztosan kinyírták a V8-as Hemi motorokat. Napjainkra már csak a Dodge Durangóban és a Jeep Wrangler 392-ben elérhető egy 6,4 literes egység, de a pletykák szerint a frissítés során mind a két modellből kiszórták volna. Ám úgy néz ki, hogy mégis lesznek a jövőben Hemi motorok a Stellantis kínálatában, ehhez pedig a michigani Dundee motorgyártó üzemet is újraélesztik.

Fotó: Hennessey Performance / Hennessey Performance

A Mopar Insiders névtelen forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy a Stellantis visszahozza az 5,7 és a 6,4 literes, V8-as Hemi motorokat, illetve a 6,2 literes, kompresszoros változatot – ami a Dodge Hellcat modelljeiben futott szép karriert. Elmondásuk szerint leginkább Tavares akarta beszüntetni a nagy V8-as motorok gyártását, a Stellantis több magas rangú tisztségviselője elhibázott döntésnek tartotta. Ezek után logikus lehet, hogy miután 2024 decemberében leváltották Tavarest, az új vezetés visszafordítja a folyamatot.

Kedvező körülmény, hogy az Egyesült Államok nemrég újraválasztott elnöke, Donald Trump elkezdett lazítani a kibocsátási normákon és visszafogni az elektromos autók vásárlására irányuló támogatásokat, ezzel újra teret engedve a belső égésű motoros technológiának. A döntésnek valószínűleg a Dodge-nál is örülnek, hiszen a nemrég bemutatott elektromos izomautójuk gyenge számokat produkál. Arról korábban beszéltek, hogy a V8-as motor nem fér el az új platformon, de már fejlesztik a duplaturbós, Hurricane fantázianevű sorhatost, ami segíthet fellendíteni a Charger Daytona eladásait.

A jelentés szerint a három nagynevű Hemi motor gyártását még idén augusztusban  újraindítják. Nemcsak a Dodge, de a Jeep és a Ram is megkapja majd a régi-új motorokat.

Sturcz Bertalan
Sturcz Bertalan
Újságíró
A féltudásom már félsiker, a többit internettel és szakértőkkel kompenzálom. Ami technika az érdekel, mindennek utánanézek és páros lábbal viccelődök sztereotípiákon. Autózok, motorozok, biciklizek, rollerezek, gyalogolok, így egy kicsit valamiért minden közlekedő utálhat, közben írok, kiabálok, műsort vezetek és kamerázok, tehát felületet is adok hozzá.