Az autós reklámok miatt hiába várod az idei Super Bowlt | Totalcar

Az autós reklámok miatt hiába várod az idei Super Bowlt

Egyre kevesebb gyártó akar 2 milliárdot fizetni 30 másodpercért.

super bowl autóreklám

Közzétéve: 2026. 01. 22. 16:09

Közzétéve: 2026. 01. 22. 16:09

A 2026-os Super Bowl közeledtével meglepően szerénynek tűnik az autógyártók jelenléte a reklámblokkokban: sokan nem élnek a lehetőséggel, hogy hírhedten drága hirdetéssel szólítsanak meg közel 130 millió tévénézőt. A visszahúzódó trend már érzékelhető volt az elmúlt években, pedig korábban az autómárkák szinte presztízs-eseményként használták a február első vasárnapján sugárzott műsort.

A Stellantis csoport – amelyhez olyan amerikai márkák tartoznak, mint a Jeep, a Dodge és a Ram – hivatalosan is megerősítette, hogy idén nem készít Super Bowl reklámot. A vállalat globális marketingvezetője szerint a cég inkább az Egyesült Államok 250. évfordulóját kívánja hangsúlyozni nagyobb kampányával, és ez szolgál majd 2026 fő kommunikációs pilléreként. Ez a stratégia különösen érdekes annak fényében, hogy a Stellantis kevéssé kommunikált limitált szériás modelleket is ígért már a nagyközönségnek a Detroit Auto Show kapcsán, amelyeket végül nem részletezett.

Miközben a Stellantis háttérbe vonul, a Cadillac azt tervezi, hogy a Super Bowl LX idején sugároz egy reklámot. Ennek középpontjában a márka Forma-1-es részvétele áll majd – beleértve a versenyautó végleges fényezésének bemutatását -, bár kérdéses, mennyire érinti ez az átlagos amerikai nézőket, akik hagyományosan a hazai motorsportokat, az Indycart vagy épp a Nascart követik inkább.

Az autóipari szektor további szereplői közül csak nagyon kevesek jelezték a részvételt, és azok sem feltétlenül közvetlenül járműveket hirdetnek: az alkatrészgyártó Bosch egy, a „The more you Bosch, the more you feel like a Bosch” kampány folytatását vetíti majd, ami elsősorban fogyasztói termékeket helyez előtérbe, míg a WeatherTech visszatérőként autós kiegészítőket – például szőnyegeket – promotál.

Az okok között sok szakértő a rendkívül magas, körülbelül 7 millió dolláros (több mint 2 milliárd forint) árat említi, miközben az autóipari vállalatok átcsoportosítják marketingköltségvetéseiket a digitális és célzott médiára. A Super Bowl továbbra is hatalmas közönséget vonz, és néhány márka biztos feltűnik majd a szünetekben, de úgy tűnik, az autógyártók nagyobb része idén kivár vagy más kommunikációs csatornákat részesít előnyben.