A cikk borítóképe illusztráció. - Forrás: Getty Images.
Azt már rengetegszer leírtuk, hogy a kínai gyártók milyen agresszíven terjeszkednek Európában, illetve arról is volt már szó, hogy Kínában még ennél is durvább ütemben tolják. Már egészen régóta minden harmadik új autó kínai, ráadásul ezek nagyrészt tisztán elektromosak vagy hibridek.
Nem nehéz kitalálni, hogy a villanyautók és hibridek robbanásszerű terjedésének egyik szükségszerű velejárója, hogy irgalmatlan mennyiségű akkumulátort kell ezekhez gyártani. A teljesen, vagy valamilyen százalékban elektromos autók terjedése az akkumulátorgyártókat előnyös helyzetbe hozza, és ez a számokon is látszik.

Utóbbi egyértelmű, azt azonban valószínűleg nem gondoltad, hogy milyen felfoghatatlan pénzt keresnek ezek a cégek igazából. A világ legnagyobb akkugyártója, a kínai CATL 2026 első negyedévében, vagyis mindössze három hónap alatt 941 milliárd forintos profitot (!!!) termelt.
Ez minden szemszögből durva összegnek látszik, kontextusba helyezve azonban még annál is meredekebb. A 941 milliárdos profit több, mint amennyit Kína hét legnagyobb autógyártója, vagyis a BYD, a Geely, a Chery és négy másik együtt termelt. A CATL értékét egyébként jelenleg 5500 milliárd forintra becslik. A kínai akkugyártó egyébként 46,4 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik, ami 3,47 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest.
Forrás: Car News China









