Egész Európát nem kíméli a forróság a hétvégén, egymás után dőlnek meg a budapesti és országos melegrekordok. A Hungaromet Zrt. előzetes adatai szerint
- a fővárosban az újpesti 39,8 Celsius-fokos értékkel több mint 90 éves rekord dőlt meg: 1935-ben 36,5 Celsius-fokos hőmérsékletet rögzítettek a Budapest Országút állomáson,
- míg Budakalászon 40,7 Celsius-fokig kúszott fel a hőmérő higanyszála, ezzel megdöntve a korábbi, 37,5 Celsius-fokos napi csúcsot, amelyet 1994-ben mértek az örkényi állomáson.
Próbára tette a rekkenő hőség a budapesti közösségi közlekedést is, annyira, hogy a vasárnap délutáni órákban Pesterzsébeten kiugrott a helyéről a villamossín.
Pályahibára hivatkozva sem a 2B jelű, sem az 52-es villamos nem közlekedett, egy ideig pótlóbusszal lehetett utazni a Pesterzsébet, Pacsirtatelep és a Szent Imre herceg utca megállók között. A BKK Info azóta azt közölte, hogy az érintett szakaszon helyreállt a rend.
Az Index a történtekkel kapcsolatban megkereste a BKV-t, de jelen sorok írásakor még nem érkezett válasz a társaságtól. Mint arról korábban a Totalcar beszámolt, több HÉV- és MÁV-vonalon sebességkorlátozást vezettek be:
Borítókép: Illusztráció: Getty Images









