A Google Maps lezárta az Autobahn szakaszok többségét, hatalmas felfordulás okozott Németországban
- Furcsa hiba okozott jókora galibát Németországban.
- A Google Maps azt mutatta, hogy lezárták az Autobahn szakaszok többségét.
- A jelenség miatt hatalmas dugók alakultak ki, az emberek pedig már a legrosszabbtól tartottak.
Furcsa látvány fogadta azokat a Németországban élőket, akik múlt hét csütörtökön megnyitották a Google Maps-et. A népszerű navigációs alkalmazás ugyanis azt mutatta, hogy az országot behálózó Autobahn szakaszok többségét lezárták. Íme:
In ganz Deutschland
— Peter Berger (@leosgeminix) May 29, 2025
Chaos bei Google Maps: Dienst zeigt unzählige falsche Sperrungenhttps://t.co/qEfIRrIHx3
A probléma komoly zavart okozott a közlekedésben és az emberek között egyaránt. A lezárt szakaszokat elkerülni igyekvő autósok miatt komoly dugók alakultak ki a kisebb utakon, közben terjedni kezdtek a különféle vad elképzelések arról, hogy mi is történt. Egyesek terrortámadástól vagy hackerektől tartottak. Mások inkább elviccelték a kialakult helyzetet: egy érintett ahhoz hasonlította a Google Maps-en megjelent rengeteg behajtani tilos jelet, mintha az Autobahnon pattanások nőttek volna
Mikor kiderült, hogy az érintett útszakaszok valójában nincsenek lezárva, a Google a felhasználói bejelentésekre reagálva egyesével törölte a téves jelöléseket. A vállalat az okokat firtatók számára azt nyilatkozta, hogy a furcsa jelenséget egy technikai hiba okozta, de ennél többet nem árult el.
Forrás: arstechnica.com
