Vége az ingyenes reklámmentességnek: kikapcsol a YouTube Vanced

Eddig tudták tépkedni a Google-oroszlán bajszát.

reklám youtube techno
Szentkuti Ákos

Közzétéve: 2022. 03. 14. 12:09

Közzétéve: 2022. 03. 14. 12:09

A YouTube Vanced egy olyan androidos alkalmazás, ami évekig adott ingyenes reklámmentességet azoknak a felhasználóknak, akik nem fizették ki a hivatalos YouTube Premium funkciókat. Sokáig tippelgettük, hogy meddig lehet egy ilyen szolgáltatást fenntartani, de erre most megvan a válasz: a Google jogi fenyegetése miatt megszűnik a Vanced, ami szerveres átirányítással kerülte meg a reklámokat évekig.

Vanced has been discontinued. In the coming days, the download links on the website will be taken down. We know this is not something you wanted to hear but it's something we need to do. Thank you all for supporting us over the years. — Vanced Official (@YTVanced) March 13, 2022

A hírt a Vanced fejlesztőcsapata jelentette be Twitteren. Elsőként az alkalmazás letöltési linkjei tűnnek el mindenhonnan, majd frissítések hiányában előbb-utóbb az alkalmazás működése is leáll.

A Vanced hivatalos álláspontja szerint nem csak a reklámok megkerülésére volt jó a szolgáltatás, hiszen maga a program sokkal több beállítási lehetőséget, többek közt valódi fekete hátterű módot is adott felhasználóinak a hivatalos YouTube-alkalmazással ellentétben. Optimista becslések szerint a Vanced még évekig működhet azoknál, akik korábban letöltötték.

Ilyen és ehhez hasonló tartalmakért keresd fel a Totalcar TeChno új Facebook-oldalát is!

Szentkuti Ákos
Szentkuti Ákos
Lead Editor
Még egyetem mellett kezdtem újságíróként 2014-ben, azóta folyamatosan publikálok. Tech irányból érkeztem, de az autós hobbi végül felülkerekedett. A Totalcarhoz 2021 végén igazoltam, 2022 óta én felügyelem a MűhelyPRN videósorozatunkat, valamint a Murvaélet használt autós műsornak és az Égéstér podcastnek is rendszeres műsorvezetője vagyok. Gépjármű mechatronikai technikusként különösen érdekel a technika és a furcsa hibajelenségek világa, autóimat igyekszem magam szerelni. Az autópiacra közgazdász vénával tekintek, időnként szakmai konferenciákon is felbukkanok moderátorkent. Villany vagy belső égés? Lehetőleg mindkettő, csak férjenek meg egymás mellett!