Égett szagú Fiesta

Biztosan a védőréteg ég le a motorról, annak lehet ilyen szaga.

autodoktor
Autódoktor

Közzétéve: 2003. 07. 22. 06:45

Közzétéve: 2003. 07. 22. 06:45

Tisztelt Autódoktor!

A problémám, hogy van egy nem egészen 3 hónapos Ford Fiestám 1.4 16V motorral, 6000 km-rel, amelyet ha kicsit jobban meghajtok (140 utazó hosszabb távon pl.), akkor a motortérből kellemetlen égett szagot lehet érezni. A márkaszervizben átnézték az autót, nem találtak semmilyen hibát, és a kompjúter sem írta hogy valami baja lenne a motornak, annyit mondtak hogy biztosan a védőréteg ég le a motorról, annak lehet ilyen szaga.

Az a kérdésem hogy ez mennyire lehet valós, mert nem szeretném ha az autónak tényleg lenne valami baja, és a garanciális idő után mehetnék motort javíttatni.

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Krisztián

Kedves Krisztián!

Nagyon valószínű, hogy igazuk van a szervizeseknek!

Mindenesetre érdemes dokumentáltatni a jelenséget, ha netán mégis történne valami a garancia lejárta után, lehessen hivatkozni, hogy ön szólt!

Ficzere Miklós

Autódoktor
Autódoktor