Az 1900-as évek közepéig az Excelsior Henderson
a harmadik legismertebb motorkerékpár gyártó volt Amerikában. Az
autók előretörése gazdaságtalanná tette akkoriban a gyár működését
és megszűnt a motorgyártás a cég üzemében.
1999-ben a poraiból újjáéledt márkának igen
nagy tervei voltak. Akkoriban már megvásárolhatták a vevők az új
Excelsior modelleket, és a gyár a Harley-val szándékozott
versenyezni a piacon. Sajnos a márkanevet birtokló cég 12 hónap
múlva csődbe ment. Most az utolsó remény is elszállt az Excelsior
Henderson talpra állásával kapcsolatban, mivel a hitelezők eladták
a gyárból még értékesíthető eszközöket, felszereléseket.











