Rég túl vagyunk a Brexit-sokkon, de csak most érkeznek a valódi következmények. Az autógyártók egyelőre arra várnak, hogy milyen kereskedelmi feltételek alakulnak ki a függetlenedő Nagy-Britannia és az EU között, de reális lehetőség a számukra a költözés. Még a Bentley számára is, amely még akkor is a brit nemzeti autógyártás egyik ékköve, ha idestova két évtizede a Volkswagen csoporthoz tartozik.

Ennek megfelelően eddig elképzelhetetlennek tűnt, hogy a Bentley elköltözzön Crewe-ből, de most ez a lehetőség is felmerült. Wolfgang Dürheimer, a márka vezérigazgatója azt nyilatkozta nemrég a Reutersnek, hogy 9-12 hónapon belül meg kell hozniuk a döntést arról, maradnak-e. Korábban már előfordult, hogy egyes Bentley modelleket Németországban állítottak elő, de csak akkor kényszerültek erre a megoldásra, amikor Crewe-ben nem volt elég kapacitás miden igény kielégítésére.
A probléma persze nem csak a Bentleynél jelentkezik: a brit autógyártás nagy része olyan üzemekből áll, amelyek elsősorban az EU piacaira termelnek – ilyenek a Nissan, a Toyota, a Honda, a Ford és az Opel-Vauxhall angliai gyárai – és amennyiben az EU és Nagy-Britannia között jelentős kereskedelmi akadályok emelkednek az elszakadási folyamat során, valószínű, hogy ezek a gyártók is kivonulnak majd a szigetországból.






![Der neue Mercedes-Benz C 400 4MATIC elektrisch. Energieverbrauch kombiniert: 18,6-14,2 kWh/100 km | CO₂-Emissionen kombiniert: 0 g/km | CO₂-Klasse: A [1] Exterieur: AMG Line; MANUFAKTUR opalithweiß metallic bright [1] Die Angaben sind vorläufig. Es liegen bislang weder bestätigte Werte von einer amtlich anerkannten Prüforganisation noch eine EG-Typgenehmigung noch eine Konformitätsbescheinigung mit amtlichen Werten vor. Abweichungen zwischen den Angaben und den amtlichen Werten sind möglich. //The all-new Mercedes-Benz C 400 4MATIC electric. Energy consumption combined: 18,6-14,2 kWh/100 km | CO₂ emissions combined: 0 g/km | CO₂ class: A [1] Exterior: AMG Line; MANUFAKTUR opalithe white bright [1] The information is provisional. Neither confirmed values from an officially recognised testing organisation nor an EC type approval nor a certificate of conformity with official values are available to date. Deviations between the data and the official values are possible.](/media/images/Original-50543-26c0043-001.format-jpeg.max-370x278.jpg)
