Csakúgy, mint a Kínai Nagydíj egyetlen, magyar idő szerint pénteki hajnali szabadedzésébe, a 2026-os Forma–1-es szezon első sprintidőmérőjébe sem szólt bele az időjárás. Zavartalan körülmények között, ugyanakkor nem teljes létszámmal körözhetett a 22 fős mezőny: a 12 perces SQ1-ben már a zöld jelzés előtt elkelt az első kieső hely, ugyanis Sergio Pérez üzemanyagrendszer-problémák miatt el sem tudta hagyni a garázst a Cadillackel.

Ami a kiesőket illeti, az első felvonás végén egyáltalán nem volt meglepetés, hogy a Williams, az Aston Martin, valamint a Cadillac versenyzői búcsúztak Carlos Sainz, Alexander Albon, Fernando Alonso, Lance Stroll, Valtteri Bottas és Pérez sorrendben. Az ausztrál hétvége tükrében viszont az SQ2 egy picivel több fordulatot tartogatott ebből a szempontból, mivel az Audi és a Racing Bulls is elvérzett mindkét autójával, hozzájuk pedig a haasos Esteban Ocon és az alpine-os Franco Colapinto csatlakozott.

Érvényesült a papírforma az SQ3-ban is, ahol a Mercedes párosa ellentmondást nem tűrő módon sajátította ki az első sort. George Russell csapaton belül is könnyedén verte Andrea Kimi Antonellit, közel három tized volt kettejük között a különbség, míg a harmadik helyen Lando Norris hátránya már több mint hat tizedmásodpercre rúgott a pole-pozíciós honfitársa 1:31,520-as idejéhez viszonyítva.

A McLaren tavalyi világbajnoka Lewis Hamiltonnal osztozhat a második soron, és a harmadik sorban is megmaradt a McLaren–Ferrari-sorminta Oscar Piastrival és Charles Leclerc-rel. A Ferrariról az időmérő edzésre eltűnt a trükkösen forgó hátsó szárny, azonban a monacói esetében immáron egymásodperces lemaradás megmaradt.

Különösen rosszul áll a Red Bull szénája: Max Verstappen ott folytatta, ahol órákkal ezelőtt abbahagyta – maradt a nyolcadik hely és a megközelítőleg 1,8 másodperces időkülönbség is, így még az alpine-os Pierre Gasly is átugrotta a négyszeres vb-elsőt. A másik autóval Isack Hadjar 2,2 másodperces hátrányban a tizedik helyre kvalifikált.

A Kínai Nagydíj sprintidőmérőjének végeredménye:

A kínai hétvége programja az év első sprintfutamával folytatódik magyar idő szerint szombaton 04:00 órától.

Program – Forma–1 Kínai Nagydíj, 2026

2026. március 13., péntek

  • 08:30–09:14: Sprintidőmérő

2026. március 14., szombat

  • 04:00–: Sprintfutam (19 kör)
  • 08:00–09:00: Időmérő edzés

2026. március 15., vasárnap

  • 08:00–: Futam (56 kör)

Borítókép: Rudy Carezzevoli/Getty Images

Kováts Olivér
Kováts Olivér
Szerkesztő
Autósport-fanatikus, újságíró, szerkesztő, podcaster. 15 évesen kezdett saját blogot egyengetni a témában, ami később (nem annyira) egyenes utat jelentett az újságírás irányába. Első szárnypróbálgatásaival az ős-TC-olvasók hosszú évekkel ezelőtt találkozhattak a Totalcar címoldalán. Az érettségi után az Eurosportnál tanult sportkommentálást, a Budapesti Metropolitan Egyetemen kommunikáció- és médiatudomány képzésen pedig integrált média szakirányon szerzett diplomát – az egyetemi évek alatt, amibe csak lehetett, beleszőtte a Forma–1-et és az autósportot. Egyetemi tanulmányaival és saját projektjével párhuzamosan a Vezessnél helyezkedett el, ahol nem egészen hét évig a hírezett, ügyelt, szerepelt podcastben és több Magyar Nagydíjról tudósított. 2026 óta erősíti a Totalcar csapatát: amellett, hogy a hírgyár oszlopos tagja, a TotalRace című podcast házigazdája.