Lezárult a 100. évfordulós Le Mans-i 24 órás verseny

2023.06.11. 16:56

Idén 91. alkalommal rendezték meg a Le Mans-i 24 órás autóversenyt. Az esemény szinte sosem múlik el jelentős káosz nélkül, ez pedig idén sem volt másként. Az első helyen a Ferrari gyári csapata végzett, akik először állhattak a dobogó felső fokára 1965 óta. Akkoriban a fő vetélytársuk a Ford volt, most azonban a 2018 óta címvédő Toyota izzasztotta meg komolyan az olaszokat.

A Ferrari egyik versenyautója a kvalifikáción - Fotó: FIA

A 91. Le Mans-i 24 órás verseny eredményei összetettben:

1. Ferrari 499P #51 Ferrari AF Corse – Alessandro Pier Guidi / James Calado / Antonio Giovinazzi - 342 kör
  2. Toyota GR010 Hybrid #8 Toyota Gazoo Racing – Sébastien Buemi / Brendon Hartley / Ryō Hirakawa 1'21''793 hátránnyal
  3. Cadillac V-Series.R #2 Cadillac Racing – Earl Bamber / Alex Lynn / Richard Westbrook egy kör hátránnyal
  4. Cadillac V-Series.R #3 Cadillac Racing – Sébastien Bourdais / Renger Van Der Zande / Scott Dixon 2 kör hátránnyal
  5. Ferrari 499P #50 Ferrari AF Corse – Antonio Fuoco / Miguel Molina / Nicklas Nielsen 5 kör hátránnyal

A versenybe belezavart némi eső is, kevesen tudták megtartani az autóikat a vízátfolyásokkal tűzdelt pályán.

Az éjszaka során kiesett az egyik Toyota, de kicsúszott az egyik Ferrari is, így pattanásig feszült a hangulat a pályán és a boxutcában is.

A verseny vége előtt 1 óra 45 perccel a Toyota japán versenyzője dobta el a 8-as számú autót, amivel akaratlanul is bebiztosította a Ferrari győzelmét.