46 milliárd forintnyi dollárból 40 autót sikerült legyártani
- Sok más elektromos pickupokkal foglalkozó startuphoz hasonlóan a Bollinger is nehézségekkel küzd.
- Kezdetben civileknek szánt pickuppal és SUV-vel támadtak volna, azonban fokozatosan áttértek a furgonokra és kisteherautókra.
- Kaotikus pénzügyei miatt a cég vagyonát hamarosan befagyaszthatják.
Pár éve rengeteg startup próbált berobbanni elektromos pickupokkal az amerikai piacra. A legjelentősebb közülük a Rivian, ami azóta is működik, sikerült is tető alá hozniuk egy nagyobb együttműködést a Volkswagennel, de vélhetően továbbra is veszteséggel árulják az autóikat. A legtöbb kis cég (Lordstown, Canoo, Alpha, Edison) azonban még eddig sem jutott el, sokuknak a gyártást sem sikerült beindítani.

Hasonló pályán mozog a Bollinger is, ami mintegy 148 millió dollárt, azaz 46 milliárd forintot fordított különböző villanyautók fejlesztésére, de egyik sem jutott túl a korai fázisokon: a B1-es pickuppal és a B2-es SUV-val még a civileket célozták, a Deliver-E furgont és a B4 kisteherautót már kizárólag szállítócégeknek szánták, de egyikből sem lett semmi kézzelfogható, utóbbiból összesen negyven darabot sikerült legyártani.

Az óriási befektetésből nem kevés állami támogatás, 10 millió dollár pedig a céget azóta elhagyó alapító Robert Bollinger kölcsöne, amivel állítólag az új tulajdonos Mullen Automotive Inc. tartozik is neki. Bollinger állítása szerint két beszállító is pereli a Mullent, emellett egy félmillió dolláros, hitelkártyával kapcsolatos tartozást sem tudott rendezni a cég, így egy bírósági végzés szerint hamarosan befagyaszthatják a cég vagyonát.
A Bollinger a civileknek szánt modelleket elengedte, a 40 darab B4-essel sem tarolták le a piacot, így a fentiek fényében a cég további sorsa erősen kérdéses.
