Tisztelt, Nepperűző!
1.000.000 forintig nézelődöm egyterű gépjárművek között. Nincs gyerek, család, kutya, se macska. Bringa van, matrac van, síléc van.
10-13 éves kor között találtam olyat ami árban szóba jöhet. VW 1,9 PD TDI Nem tudom mennyire megbízható a PD motor? A V6 2,8-ast szintén nem ismerem. (Ilyen nagy mocit elgázosítanék, ha lehetne.)
Ami a kategóriában csinosnak mondható, az a Renault Espace, de arról a barátaim lesújtó véleménnyel vannak. Tényleg annyira megbízhatatlan? Esetleg érdemes lenne kombi, de nagyon kevés a sízsákos típus. Néztem Hyundait, Ford Galaxy I-et, PSA-csoportot, de ijesztő, hogy mennyi széthullott darab van, főleg a motor és a váltó terén. Gondoltam majd egy hibásat olcsón, és megcsináltatom, de kétségeim vannak, hogy üzembiztos lesz-e még valaha egy ilyen megfőtt motoros/váltós gép.
Ön szerint milyen típusra érdemes figyelnem?
Nem hippi busz érdekel, hanem egy szép megbízható autó.
Válaszát előre is köszönöm!
Üdv: Zsolt
Kedves Zsolt!
Ennyi pénzért tényleg nem egyszerű jó egyterűt vásárolni. A régi, még nem PD TDI 1.9-esek (Galaxy/Alhambra/Sharan) nagyon jó kis autók, de rengeteg a lefingott darab közöttük. Ha esetleg belebotlik egy 300 ezer körül futott, de szervizkönyves autóba, azt nyugodtan megveheti. Ezeknél az autóknál már lehet némi rozsda a karosszérián, hátsó szélvédő körül, sárvédő íveken, az alvázon, az első taposók alatt, köszöbökön, ezért rendesen meg kell nézni őket. Jó lehet még a Fiat Ulysse/Citroen Evasion/Lancia Zeta/Peugeot 806 is. Ezekben egyforma technika van, a széria végén, 99-től már francia HDI motorokkal gyártották őket, elég megbízhatóak, nem fogyasztanak sokat, rohadni a tank beöntő csőnél szoktak, a bal hátsó kerékjáratban, mert ott megáll a csövön a sár, egyébként nem rohadós fajta. A Passat 1.9 PD TDI nem olyan rossz, mint amennyire az emberek tartanak tőle. Jellemzően azok huhognak, akinek még nem volt. Persze itt is az a dolog rákfenéje, hogy hányszor tekerték már az óráját. Ha karban vannak tartva, jóval 500 ezer kilométer fölött is gond nélkül elmennek.
Üdvözlettel:







