Mégsem tér vissza a V8 a Mercedesekbe

„Teljesen nonszensz" – kommentálta egy munkatárs a visszatérésről szóló hírt

Pásztor Csaba

Közzétéve: 2023. 08. 16. 20:15

Közzétéve: 2023. 08. 16. 20:15

Korábban mi is megírtuk, hogy 2026-ban visszatérhet a V8-as motor a Mercedes C63-as és E63-as modelljeibe. A hírnek mindenki örült, ám a cég nem akarta kommentálni a hírt. 

Az Auto Motor und Sport viszont beszélt a Mercedes egyik, a termékfejlesztésben jártas munkavállalójával, aki azt mondta, hogy „teljesen nonszensz" az erről szóló hír, ugyanis nem fog visszatérni a V8-as motor, mint opció - írta a Motor1.

A jelenlegi AMG C-osztályban is egy plug-in hibrid sornégyes motor van és a jelek szerint ez a jövőben is így marad. Az E-osztály esetében már olyanról is hallani, hogy elvesztheti a sorhatos motorját. Viszont ez lehet csak az EU-s országokat fogja érinteni, ugyanis az Euro 7-es szabvány bevezetése miatt egyre nehezebb lesz nagymotoros autókat értékesíteni.

Pásztor Csaba
Pásztor Csaba
Újságíró
Autórajongó újságíróból avanzsálódott autórajongó social media manager és újságíró. Gofri és egy Mini Cooper r50 gazdája. Insta: @az_a_pasztor