Micsoda meglepetés: alig veszik az elektromos G osztályt

2025.06.03. 14:00

  • Az elektromos G osztályt még házon belül is bukásnak tartják, legalábbis a német Handelsblattnak nyilatkozó, névtelenséget kérő Mercedes-vezetők szerint. A modell alig fogy, és a kereskedők nyakán ül.
  • A számok is ezt támasztják alá: április végéig mindössze 1450 darabot adtak el belőle, míg a belső égésű G osztályból ugyanennyi idő alatt 9700-at – vagyis utóbbi hétszer kelendőbb.
  • A Mercedes hivatalosan azt mondja, hogy ezek a számok még mindig a tervezett célokon belül vannak, de a háttérben sokan úgy gondolják, hogy a vásárlók továbbra is a hagyományos, hat- vagy nyolchengeres G osztályt keresik, nem az elektromosat.

Ha valaki azt gondolta, hogy az elektromos G osztály hatalmas bukás lesz, akkor van egy jó hírem: igaza van. Végülis a német Handelsblatt információ szerint nemcsak az eladási számok alacsonyak, de jó pár vezető pozícióban levő személy is bukásnak gondolja.

Nem meglepő módon a névtelenségüket kérő vezetők olyanokat mondtak a lapnak, minthogy „Az autó úgy ül a kereskedőknél, mint az ólom; ez egy teljes bukás.”„Ez egy niche (szűk közönségnek szóló) modell; az eladási volumen nagyon alacsony".

Az elektromos G osztályból megjelenése óta mindössze 1450 darabot adtak el április végéig. A belső égésű motoros G osztályból ugyanezen időintervallumban pedig 9700-at, vagyis csaknem hétszer kelendőbb.

A kiábrándító számok ellenére elvileg a Mercedes ilyen adatokkal is számolt, vagyis az értékesítési célokon belül vannak. De ennek ellenére egy másik Mercedes-vezér is arról beszélt, hogy az embereknek igazi G osztály kell, hat vagy nyolc hengerrel.

A magyarországi értékesítések mások lehetnek.