Next Tc Logo

A Tesla egészen pontosan 310 048 autót adott át világszerte 2022 első negyedévében. A cégalapító-tulajdonos Elon Musk szerint különösen nehéz első negyedéven van túl a cég, elsősorban az újabb kínai koronavírus-hullám, és más alkatrészbeszerzési nehézségek miatt.

Ahogy általában, Elon Musk most is a Twitteren közölte az eredményt, így csak elemzői becslésekből sejthetők a részletek: ezek szerint 20-25 ezerre rúghat azoknak az autóknak a száma, amelyeket csak a következő negyedében fognak tudni leszállítani az alkatrészellátás nehézségei miatt.

Ebben az esetben viszont elég pontosnak tűnnek az elemzések, amelyek korábban 309 ezerre becsülték a Tesla első negyedéves szállítási képességét.

A jövőben egyébként újabb rekordok várhatók, hiszen Berlinben néhány napja indult el a gyártás, az texasi Austinban pedig április 7-én tartják a hivatalos gyárindítót. Azaz jelentősen megnövekszik a Tesla globális gyártókapacitása, és úgy néz ki, a kereslet is adott, már csak azért kell izgulni, hogy a gyártáshoz szükséges alkatrészek is megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre.

Andróczi Balázs
Andróczi Balázs