Az MG LeMans-ba készül

2000.08.25. 20:23

A Rover már a 2001-es LeMans-i 24 óráson indítani szeretnének egy MG márkajelzésű sportkocsit, melyet a Lola segítségével építenének meg. Nagyon valószínű, hogy az új autó tervezésénél a Lola idei kategória-győztes versenyautójából nyert tapasztalatokat veszik majd alapul. A Rover feltámasztásában a jelenlegi tulajdonosok nagy szerepet szánnak az MG márka sportos arculatának, melyet a versenysportban lehet a leghatékonyabban erősíteni. Korábbi hírek szerint a sportosabb utcai Rover típusokat MG márkanéven hozzák majd forgalomba. Az idei LeMans-i 24 órás verseny az Audi győzelmével végződött, miután az összes többi gyári csapat - a Mercedes, a BMW, és a Toyota - a Formula 1-be távozott. Ennek ellenére nem valószínű, hogy az MG már az első évben sikeresen szerepel majd, hisz az Audi mellett a Cadillac és a Panoz versenygépeit is le kell győzniük úgy, hogy egyelőre megfelelő motor sem áll rendelkezésre.