Újra egy Porsche a leggyorsabb rendszámos autó a Nürburgringen

2021.06.25. 10:06

Az abszolút rekordot már rég bezsákolta a Porsche a 919-essel, és nemrég az SUV-k rekordját is megszerezték egy Cayenne-nel, de ennyi nem volt elég. Most az utcai autók körrekordját is megdöntötték, méghozzá több mint négy másodperccel.

A Porsche 911 GT2-es új körrekordja 6:43,3, ami 4,7 másodperccel jobb az AMG GT Black Series idejénél. Az autó persze nem volt teljesen gyári-, egy Manthey Performance Kit nevű, utólag megvásárolható félgyári aerodinamikai csomaggal szerelték fel, amelynek köszönhetően 200 km/h-nál elöl 21 kg, hátul 107 kg súlyának megfelelő leszorítóerő hat az autóra 200 km/h-nál.

Ezen felül magnézium felnikkel, kerámiatárcsás fékekkel, verseny-fékbetétekke, és pályára optimalizált futóművel is felszerelték. Ugyanakkor a motoron és a hajtáson nem módosítottak: a 700 lóerős turbómotor teljesítménye bőven elég volt az új rekord felállításához.

Ezzel a versenynek persze nincs vége: napok, hetek, vagy évek múlva, de jön majd egy még gyorsabb autó.