Kilépett a gyalogos
Tisztelt Biztosításdoktor,
Szombaton az esti órákban egy kereszteződés balra forduló sávjában álltam, egy másik előttem lévő személyautóval együtt. A piros jelzés zöldre váltott. Elindultunk, az előttem lévő autó bekanyarodott, én mentem utána. Közvetlenül a befordulás után, az előttem haladó hirtelen vészfékezni kényszerült, mert a szemközti sávban a pirosnál várakozó autók közül kiszaladt az útra egy gyalogos. (Egyrészt a gyalogosnak piros jelzés volt, másrészt a zebra után kb. 5m-re lépett le az útra...).
Hála Istennek a gyalogos megúszta, bár centiken múlt (konkrétan ugrania kellet az autó elől...). Én is vészfékeztem, de sajnos nem sikerült megállni, hátulról az előttem haladó autóba ütköztem. A gyalogos rövid habozás után, beszállt a rá várakozó autóba, majd elhajtottak. A várakozó autó mellesleg tiltó jelzés ellenére, a lehető legrosszabb helyen állt, vészvillogó vagy index vagy bármi nélkül. A rendszámot sajnos nem sikerült felírni.
Kiszálltunk, kitöltöttük a betétlapot, elismertem a felelősségem, hiszen én mentem bele én nem tartottam követési távolságot. Céges autót vezettem. Üzembentartónál a céget jelöltem meg, A járművezetőhöz a saját adataimat adtam meg.
Kérdéseim:
- Helyesen döntöttem a felelősségem elismerésekor?
- Ha a gyalogos és a szabálytalanul parkoló, majd elhajtó autó ott maradt volna és rendőrt hívtunk volna, kié lett volna a felelősség?
- Így, hogy elhajtott és nem hívtunk rendőrt van -e mód arra, hogy a felelősség osztódjon?
- Van saját nevemen is autó. Mivel az autót én vezettem, engem is terhel felelősség? A privát autóm B/M besorolása is változik ettől?
Azért kérdezem ezt, mert emlékszem, hogy a biztosító váltós kalkulátorok elsők közötti kérdése mindig az, hogy "okozott e kárt az elmúlt 1 évben?" Azaz, a kérdés: ha idén biztosítót váltok-vagy számolok..., a fenti kérdésre igennel, vagy nemmel kell felelnem?
Köszönöm előre is válaszait. P.
Tisztelt Érdeklődő!
A levelében leírtak alapján a baleset bekövetkezéséért a felelősség Önt terheli, mert a követési távolság be nem tartása miatt következett be a káresemény. A KRESZ is kimondja,hogy a sebességet úgy kell megválasztani, hogy bármilyen hirtelen, váratlan fellépő körülmény esetén is biztonságosan meg tudjunk állni. A gyalogossal szemben a közúti közlekedés veszélyeztetése miatt, közlekedési szabálysértési eljárást indíthatott volna az illetékes hatóság / rendőrség/, bizonyítottság esetén, ugyanez vonatkozik a szabálytalanul parkoló gépjárműre is.A céges gépjárművel okozott kár, nem hozható összefüggésbe az Ön saját gépjárművére vonatkozó kötelező felelősségbiztosítási szerződés bonusz besorolásával, mert a tarfáló program által feltett kérdés arra a gépjárművel történő károkozásra vonatkozik amely az Ön tulajdonában van,tehát a kérdésre nemmel kell felelnie biztosítóváltás esetén.
Üdvözlettel:Horváth László www.pba.hu
A TotálKártérítés jogi csapata segít!
A "Kérdésem van" gombra kattintva Üzenetküldő felületünkre jut, válassza a Kártérítésdoktort a címzettek között. A "Jogi támogatás" gombon keresztül felveheti a kapcsolatot szakértőinkkel. A "Kalkulátor" gomb pedig a TotálKártérítés felületére viszi, ahol részletesen is megismerheti a szolgáltatást.