Veterántalálkozó Kuala Lumpurban
Feladó: "Wicomm Ltd. Hungary"
Dátum: Mon, 23 Mar 2009 02:45
Címzett: Csikós Zsolt
Szia Zsolt!
Én 1992 óta vagyok itthon Kuala Lumpurban, előbb évekig tartósan, most meg "bejáróként " jövök-megyek évente párszor, most épp itthon vagyok K.L.-ben aztán megyek haza április elején. Az egyik diplomám járműgépész, s tudom rólad, hogy genetikailag be vagy lőve az oldtimerekre és a Mercikre. Ültem itt egy 600-as Pullmannban, és azt gondoltam, hogy ezt el kell neked küldenem, mert itt helyben elérzékenyültél volna, ha a kínai tulaj beenged a gépbe, mint engem. Úgy állat, ahogy van, de a képek azt hiszem, mesélnek helyettem. Próbáltam tematikusan először az adatlapjukat fényképezni, aztán magukat a gépeket. A legvégére, a Lambo Countach-ra kifogyott az akkum, de a cimborám gépébol küldöm azt is. Remélem így is szép gyűjteményt szedtem össze neked. A helyi Demszky is meglátogatta a kiállítást és beült pár autóba, őt is lefényképeztem.
Itt sajnos valamilyen okból nincs olyan szövetség mint nálunk (oldtimer-eknek) csak típusonként vannak klubok, mint például Bogár-klub. Mini-klub, stb., és érdekes módon kifejezett oldtimer magazinjuk sincs, a helyi autós magazinokban is csak pár oldal akad, ami öreg autókról szól. Azt itt is érzékeltem, hogy az ilyen típusú autók birtoklása már nem csak hobbi hanem befektetés, mert ezeknek az ára megy feljebb. A 600-as Mergában látsz egy (hátsó jobb 1-en) kínai srácot. Ő az autó tulajdonosa, s mellette ül egy európai fizimiskájú ember, aki a vevője. Épp a jelenlétemben egyeztek meg, árat nem hallottam, de a dumából azt vettem ki, hogy forintban úgy 30-35 milla között lehet a gép. Szemrebbenés nélkül elvitték. Mindene eredeti - légrugós, Becker kazettás magnó a kesztyűtartóban - csak a gyújtást cserélte le a tulaj elektronikusra.
Üdv,
JánosPS: Tolok egy kis meleget haza nektek, mert tegnap majdnem napszúrást kaptam (31-32 fok volt árnyékban).
Szia János!
Köszönöm, tényleg állat mind. Kár, hogy nincs külső fotó a 600-asról. De ez csak piszkálódás, van elég a többiről...
Teszem ki, hadd lássák a többiek, akiket szerencsére még nem szúrt meg a nap.
Üdv
Csikós Zsolt

Az oldalról ajánljuk
- Hírek
A Red Bull szerint Lawson lefokozása Verstappen érdekeit is szolgálja
Ennek ellenére a pilótacserének maga Max Verstappen sem örült.
- Gumidoktor
Drága a német felni a Skodára, vegyek inkább tajvanit?
Minőségibb annyival a Dezent, hogy megérje a felárat a Hijoinhoz képest?
- Hírek
Az amerikaiak 67 százaléka nem venne Teslát, Elon Musk az egyik fő indok
Ez derült ki a Yahoo News és a YouGov új kutatásából.
- Hírek
Hátramenetben a Vitara, rákaptak a magyar Kiákra
Márkák, modellek, darabszámok, részesedések és százalékok.
- Hírek
Kimaxolták a Porsche egyedi kéréseit ezen a 911 S/T-n
A kivitelezés 10/10, az ízlés szubjektív.
- Közélet
5 autó, aminek őrült tempóban szállt el az ára
Azt hiszed, hogy értelmes áron vehetsz R5 GT Turbót vagy E46 kabriót? Gondold újra. Váratlan tempóban dráguló autók következnek.
- Tesztek
Fedetlen hétköznapok a jólét jegyébenHasználtteszt: Volkswagen Golf VI Cabriolet 1.4 TSI - 2012.
Minden prózai fröcsögést hátra dobva lássuk meg a lényeget: a kabrió nem csak menőzésre, de az egészségi állapotunk javítására is alkalmas.
- Hírek
Trump vámjai miatt eltűnhetnek az olcsó autók az USA piacáról
Ebben a kategóriában a tarifák miatti áremelkedés mértéke 5855 dollár, azaz 2,2 millió forint is lehet.
- Közélet
Elvárható-e, hogy észrevedd a bajt?- Segitség, átvertek!
Erzsébet néhány hete vásárolta ezt a Nissan Micrát, de a birtoklás első pillanatától kezdve csak hibákkal találkozik.
- Hírek
Brabus Merci ellen gyorsult a Porsche 911 Turbo, végül a fal nyert
A Hollandiában rendezett gyorsulási verseny egyik futama nem sikerült túl jól.
- Hírek
Menekült a rendőrök elől, halálos balesetet okozott egy nő Fejér vármegyében
Soha nem volt jogosítványa, az autón pedig nem működött a világítás.
- Hírek
Szolidaritásból vásárol Teslát az Egyesült Államok Olaj- és Gázipari Szövetségének elnöke
Még ő is poénkodik azzal, hogy ilyen őrült világot élünk, hogy neki kell Teslát vennie.
- Technika
A szőlőtőke mellől szedtük kiMűhelyPRN: Renault 5 1,6D – 1988.
Van, aki 50 ezer forintos autóval akar elindulni a Budapest-Bamako futamon, most kiderítjük, mennyit kell még költeni rá ahhoz, hogy rajtkész legyen.
- Hírek
Rajzolt magának rendszámtáblát, mert így mégiscsak „szabályosabb”
Támadhatatlan logikát támadtak meg a rendőrök Tapolcán.
- Hírek
Édes-savanyú hírt kaptak a magyarországi akkumulátorgyártók
Lassan beindulhat az akkumulátorgyártó ipar, de a fejlődés macerás lesz.
- Hírek
Szélesített, emelt hasmagasságú VW Golf R-t tesztelnek a Nürburgringen
Ez mi lehet?
- Események
Az év első Parkoló Parádéján az európai büszkeségé a főszerep!
Május elején az európai büszkeségektől dagadó mellkasunk mellé új programokkal is készülünk!
- Hírek
Félelmetesen megpúpozott, gigászi trélerekkel szállítják az autókat Kínában
Videó is készült az egyik ilyen, durván túlpakolt kamionról, ami egyszerre nagyjából 60 tonnányi autót szállít épp.
- Hírek
Elektromos A3-ban gondolkodik az Audi
Elismserték, hogy az A3 méretosztályában tervez piacra dobni egy új elektromos autót.
- Események
Durva a felhozatal: itt egy csomó klassz verda, amikért megéri kimenni az AMTS-reAMTS 2025 – Nulladik nap
Skyline GT-R-t, S1-es Audi Quattrót, 100 éves veteránt vagy egyedi Legót keresel? Az AMTS-en mindet megtalálod!
- Hírek
Árokba csúszott egy kamion az M4-esen, az érintett lehajtót lezárták
A főváros hivatásos tűzoltói áramtalanították a járművet.
- Hírek
Az Alfa Romeo legnépszerűbb modellje a Junior, érkezik a Q4 verzió
A marketingigazgató szerint ez csak növeli a népszerűségét.
- Belsőség
Hullára tört moslék 30+ millióért
Oda kell menni, meg kell nézni. Roadmovie 38.
- Hírek
Vigyázat! Veszélyes szőnyegek keserítik meg a Lucid tulajok életét!
A gyártó szerint a probléma megoldhatatlan!
