Az utastér elegáns, mind dizájn, mind térkínálat szempontjából a Hetes sorozatra hasonlít. A tologatható hátsó sort már említettem, a másik érdekesség az óriási fejtér, amit egyrészt a tető magasságával, másrészt a hátsó utasok feje fölött a tetőt takaró kárpitba süllyesztett árkokkal értek el. Az Ötös GT-ben kábé annyi hely van, mint egy Hetes limuzinban, ami nem csoda, hiszen a hetes padlólemezére épül, de a fejtér sokkal nagyobb.
A forgalmazás kezdetén – egyelőre kár izgulni, őszig senkinek sem lesz GT-je – háromféle motorral kínálják majd az új modellt. Ezek közül a leggyengébb – a hathengeres, háromliteres dízel – is 245 lóerős, legnagyobb nyomatéka 540 Newtonméter. A dízel GT 6,9 másodperc alatt gyorsul százra, végsebessége 240 km/h, mindehhez 6,5 literes átlagfogyasztás párosul.
A konszolidáltabb benzinesben egy új fejlesztésű soros, hathengeres, turbómotor van, melyben a tervezők először kombinálták a turbófeltöltést a közvetlen benzinbefecskendezéssel, illetve a VALVETRONIC változó szelepvezérléssel. Az eredmény 306 lóerő, kereken 400 Newtonméter és 6,3-as gyorsulás lett, a 250 km/h-s végsebességnek nem a lehetőségek, hanem az elektronika szab határt.
A harmadik motor 4,4 literes V8-as, ereje brutális: 407 lóerős teljesítmény és 630 Newtonméteres nyomaték fölött diszponálhat, aki ilyet vesz. A borzalmas erő elég, hogy a több mint két tonnás óriás 5,5 másodperc alatt érje el a 100 km/h-s sebességet. A végsebesség természetesen ennél a modellnél is limitált, 250 km/h. Ekkora erő hallatán felmerül a kérdés, lesz-e négykerék-hajtású GT? A választ Henning Putzke, a BMW Magyarország ügyvezető igazgatója adta meg: lesz, várhatóan már 2010 folyamán megérkezik az xDrive-os változat.
Mindhárom motorhoz az eddig kizárólag a 760i-ben megtalálható új, nyolcfokozatú automata váltó csatlakozik, mely a BMW szerint ideálisabb teljesítmény és nyomaték eloszlást, gyorsabb váltásokat, ennek következtében dinamikusabb haladást és kedvezőbb fogyasztást produkál.
Az opciós listára nem térek ki, se vége, se hossza a kényelmi és biztonsági kiegészítőknek, egy-két érdekességet azonban kiemelnék. Van sávelhagyásra figyelmeztető rendszer, ami szól, ha elbóbiskolunk, és az autó elkezd mászni a másik sáv felé, de sávváltáskor is jelez, ha a holtterünkben másik jármű van, így segít megakadályozni a balesetet. A GT-hez megrendelhetjük a BMW Night Vision nevű rendszert, mely lát a sötétben és, mivel a tárgyak és élőlények hőmérsékletét is érzékeli, segít felismerni az út szélén, vagy esetleg az úton bóklászó embereket, állatokat.
Az autó lökhárítói tele vannak kamerákkal, így parkoláskor mindent láthatunk, ami az autó körül van, még a két visszapillantó tükörben is van egy-egy lefelé néző kamera, melyet aktiválva a sofőr előtt a képernyőn olyan kép jelenik meg, mely az autót felülről ábrázolja. A kormány érzékenysége az autó sebességétől függően változik, van azonban ennél érdekesebb opció is, az Integral Active Steering, mely – az új Renault Lagunához hasonlóan – kormányozza a hátsó kerekeket is. 60 km/h-s sebességig a hátsó kerekek az elsőkkel ellentétes irányba fordulnak, ennek köszönhetően az Ötös GT-nek alig nagyobb a fordulóköre, mint a jóval kisebb Hármas BMW-nek. Gyorsabb kanyarokban a stabilitást segítendő a hátsó kerekek természetesen az elsőkkel együtt fordulnak.
Izgalmas még a Dynamic Drive Control, mely nemcsak a légrugók keménységét, ezzel egyetemben a menetkomfortot szabályozza, de a gázpedál, a fékek és a kormány érzékenységén is tud változtatni, valamint a váltások sebességét is befolyásolja.
Nagyjából ennyi derült ki az első találkozáskor. A magyar embert mindennél jobban érdekli a kocsi ára, ezt azonban egyelőre homály fedi. Majd ősszel kiderül, addig tessék nézegetni a képeket, tessék barátkozni az Ötös GT-vel, mely a BMW szerint új kategóriát teremt. Ez a kategória a PAS (Progressive Activity Sedan). Azoknak készült, akik munkájukon kívül egyéb célokra is szeretnék használni a kocsijukat, de nem akarnak SUV-ot. Ha pedig sikeres lesz, jön a Hármas és az Egyes GT, ahogy azt az X BMW-k esetében is láthattuk.