Balló Marci vagyok, autókereskedő, a KRAFT Autó tulajdonosa. Sok ezer autót adtam már el, vagy vettem meg, és a saját, személyes benyomásaim, tapasztalataim alapján alkotok véleményt. Amit mondok nem szentírás, egy autó minősége elsősorban a gazdáján múlik, de megpróbálok segíteni.
Szia Marci!
Lassan aktuálissá válik az autócsere nálunk. 2 típus között töprengek: Peugeot 308 1.6 szívóbenzin (véletlenül sem THP) és Chevrolet Cruze 1.8 benzin. Mindkettőből 2012-2013 évjáratúakat néztem, tehát kb. az utolsó szériát, amiből még lehet értelmes szívóbenzin motort kapni.
Ahogy néztem, árban nagyjából ugyanazt tudja a két autó, viszont melyik az, amelyikkel kb. 10 évre tudok is tervezni? Melyiknek húzósabb a fenntartása? Természetesen a rendszeres karbantartást-szervizelést mindegyik megkapja majd. Előre is köszönöm a segítséget!
Köszönettel: Géza
Kedves Géza!
A Peugeot 308 1.6 literes szívó, 120 lóerős VTi benzinmotorjai - és a 98 Le-s 1.4 literes VTi is - ugyanolyan kockázatot rejtenek, mint a turbós, vagyis a THP (125/156/200 Le) verzió. Ezek is Prince motorok, különbség egyedül élvezeti értékükben van, hiszen az 1.6 THP-t legalább jó vezetni, amikor épp működik, mert szedi a lábát.
A motort leszámítva egyébként átlagos Peugeot minőséget képvisel a 308, vagyis semmi olyan extrát nem tud felmutatni, amiért megérné kockáztatni. Kérem, ne vegyen ilyet, vagy ha mégis, legyen tartalékban egy 7 számjegyű összeg, ami egyessel vagy kettessel is kezdődhet, amikor fel kell újítani a motort.
A Chevrolet Cruze 1.8 literes verziója pedig nem egy rossz Opel autó, ezeket gyorsan eladjuk, a vásárlók szeretik. Fürgeségre viszont nem érdemes számítani, mert egyik motorral sem fickós a Chevy, de legalább nem is fogyaszt keveset. Ezt leszámítva egyszerű, jól szerelhető, kényelmes és azt is megkockáztatom, hogy tartós autók egy kicsit bicebóca anyaghasználattal az utastérben.
Tehát 1.8 literes Cruze-t szabad venni, viszont legyen óvatos, mert sokan elcsábulnak az 1.6 literes irányába egy jó ajánlat felbukkanásával, ami viszont már tényleg dög lomha és az amerikai életérzésre is egyedül a fogyasztás emlékezteti majd.
Egyiktől sem tiltanám el anyámat, de jó szívvel semelyiket sem ajánlanám neki, viszont ha mindenképp választani kell, akkor egyértelműen az Cruze Avensis/Accord.
Üdv:
Marci
Mielőtt bármilyen használt autót megvenne, kérdezze le kártörténetét a Totalcar kártörténeti adatbázisban.
Az oldalról ajánljuk
- Gumidoktor
Elcseszte a gumis a forgásirányt, lehet belőle szálszakadás?
Négy új gumi közül egyet rosszul szereltek fel, de mentem már vele párezer kilométert. Sérülhetett a gumi?
- Technika
Két hét után tréleren, de Csabi szereti a Model 3-atMűhelyPRN: Tesla Model 3 Long Range – 2019.
A Model 3 a használt villanyautók egyik legjobb ár/érték arányú választása, hibái viszont lehetnek, amikre lehet költeni a pénzt. Guru az adásban!
- Hírek
F1 kibeszélő: Piastri egyre jobb, Norris egyre rosszabb, válság a Red Bullnál
Még ha Oscar Piastri győzelme nem is forgott veszélyben, bőséggel akadt érdekes és izgalmas történés a legutóbbi Forma 1-es nagydíjon.
- Hírek
Végsebességet tesztelhetett egy félcédulás a 21-es főúton
Vagy a megengedett sebesség kétszeresét próbálta elérni.
- Hírek
A McLaren is harcba száll a Le Mans-i 24 órás megnyeréséért
Továbbra is hatalmas siker a Hypercar széria.
- Nepperűző
Húsz év után cserélnénk családi Volkswagent, de mire?
Ezúttal is hosszú távra tervezünk, 4-4,5 millió forint a keret.
- Hírek
Kamion és autó ütközött frontálisan az M0-son
A baleset Törökbálint közelében történt.
- Tesztek
Becserkésztük az új KIA EV3-at!
Megérkezett egy újabb fontosnak vélt modell a pukkadásig duzzadt elektromos autó piacon. Külsőre is kellőképpen érdekes ahhoz a KIA EV3, hogy részletesebben is foglalkozzunk vele, mégis talán használat közben derül fény az igazi értékeire.
- Belsőség
340 milliárd forint nyomában
A milliárdos kár is le van tojva, csak az ego ne sérüljön.
- Hírek
Majdnem tömegszerencsétlenségbe torkollott egy idős ember rosszulléte
Csoda, hogy senki sem sérült meg.
- Hírek
44 ezer Audit hívnak vissza, a fél modellpaletta érintett
A probléma digitális műszeregységgel kapcsolatos.
- Tesztek
Vagány, molett macskaMenetpróba: Ford Puma Gen-E – 2025.
Az elektromos Puma papíron baromi ígéretes tárgy, de tényleg ott van benne a Ford legendás fűszerezése?
- Hírek
Kipróbálnák a távvezérelt közlekedési lámpákat és megemelnék a sebességhatárokat Floridában
Gyorsabban mehetnének az amerikai államban az autósok.
- Közélet
Ti kértétek, kipróbáltuk: Renault Scenic 370 000-ért 😱😱😱 - Murvaélet Extra
Ezt az autót ti kértétek, úgyhogy visszamentünk és leteszteltük.
- Hírek
Újabb tanulmány jósol milliós áremelkedést az USA autópiacán
Ezúttal a Goldman Sachs készült el a saját előrejelzésével, ami 2000 és 4000 dollár közötti drágulást feltételez.
- Tesztek
Elém forró aszfaltot öntsetek!Teszt: Kia EV6 e228 RWD GT-Line - 2025.
Ha tetszik az EV6 új arca, és a megnövelt akkukapacitással is elégedett vagy, már csak egyvalamire fogsz vágyni: tükörsima utakra.
- Hírek
Ez már az új Hyundai Ioniq modell lehet
Lehet, hogy az Ioniq 4, de lehet, hogy nem.
- Hírek
Egy férfi fűnyíróval, a másik pedig lovaskocsival ment az autópályára
A szomszédban is vannak furcsa sofőrök.
- Hírek
Három jármű ütközött az Üllői úton, az utat lezárták
A fővárosi hivatásos tűzoltók áramtalanítják a járműveket, aki teheti, kerüljön.
- Hírek
Fontos mérföldkövet ért el a Tesla akkumulátorgyártásban
Sikerült olcsóbbá tenniük az előállítást.
- Hírek
Öt új helyszínre telepítenek traffiboxokat Budapesten
Az önkormányzat célja, hogy 2030-rafelére csökkentse a halálos közlekedési balesetek számát
- Hírek
A BYD lényegében megoldotta a villanyautózás utolsó problémáját
Öt perc alatt 400 kilométer elég lesz?
- Hírek
Kihajítják a négyhengerest a C 63 AMG-ből
Egészen más hajtáslánc várható, de nem biztos, hogy olyan, amire a vevők vágynak.
- Hírek
Menőbb külsővel és sok apró finomítással támad a 2025-ös Toyota GR Yaris
A mérnökök elsősorban az aerodinamikán és a vezethetőségen dolgoztak, de a váltót is finomhangolták.
