- Pápamobil koncepciót mutatott egy lengyel karosszériaépítő cég.
- Az alapot a Mercedes G63 AMG 6x6 adja.
- A hatalmas terepjárót a hatvanas és hetvenes évek Mercedeseinek stílusában öltöztették fel.
- A pápa valószínűleg egyhamar nem vált, hiszen nemrég kapott egy elektromos G580-at.
Különleges pápamobil koncepciót készített egy lengyel karosszériaépítő cég, a Carlex. Az átépítés stílusa szokatlan és egyedi, illetve az alapot adó autó sem egy gyakori eszköz. A 2013-ban bemutatott Mercedes G63 AMG 6x6-ból több forrás szerint nagyjából 100 darab készülhetett. Az alap G osztály kapott egy harmadik merev hidat, ráadásul mindenhol portáltengelyt alkalmaztak, így nem csak brutálisan néz ki, de valószínűleg terepen is elboldogul – a 3,7 tonnás önsúly ellenére is.
Így túrja szét a strandot a hatkerék-hajtás
Rég törjük rajta a fejünket, hogy mire jó a G63 AMG 6x6, de úgy tűnik, a homok nem hozza zavarba.

A Carlex tovább fokozta a látványt azzal, hogy a tőle megszokott módon a hatvanas és hetvenes évek Mercedeseinek a stílusában öltöztette át a Habemus névre keresztelt G osztályt. A fehér és krémszínű idomokat némi arany és ezüst betéttel dobták fel, illetve retró Mercedes felniket szereltek az autóra, fehérperemes gumikkal. A kabint elvágták az első üléssor mögött, a hátsó sor helyére pedig egy különösen kényelmesnek tűnő, forgatható szék került. Mivel a plató hatalmas – ahogy maga az autó is – így még négy oldalt elhelyezett ülés is elfért.
A Habemus első része félig nyitott, a plató azonban teljesen szabad, tehát nem ideális esős időjárásban. A beltérben a külsőhöz hasonlóan dominálnak a fehér és krém színek, illetve látványos elem az utastértől a plató végéig húzódó vörös szőnyeg. Az autó végére került egy lépcső, illetve korlátok a könnyebb feljutásért – utóbbi a kabinig húzódik, így menet közben kapaszkodóként szolgál.
A Habemus egyelőre csak digitális térben létezik, de elképzelhető, hogy megrendelés esetén a Carlex simán összerakja. Valószínűleg erre egy darabig nem lesz szükség, mivel a pápa nemrég kapott egy másik, kicsit kevésbé őrült Mercedes G-osztályt. Néhány hónapja állt szolgálatba nála egy elektromos G580, ami bár nem annyira menő, mint a G63 6x6, szintén nem egy visszafogott teremtés.
Forrás: Carlex Design

Az oldalról ajánljuk
- Olajdoktor
Olaj kéne a Volvóba, de Zambiában nem lehet kapni (itt élek)
Afrikában egyáltalán nem árulnak olyan olajat, ami nekem kéne. Ilyenkor mi van?
- Hírek
Hatalmas a torlódás az M1-es autópályán, kerülőutat javasol az Útinform
A tavasz általában az útfelújítások és karbantartási munkák időszaka. Ezt most a saját bőrükön tapasztalják meg az M1-esen haladó sofőrök.
- Hírek
Büntetővámok helyett minimumár bevezetéséről tárgyal egymással Kína és az Európai Unió
Kína köszöni a közreműködést Trump elnök úrnak.
- Tesztek
Hathengeres röfröfröfTeszt: BMW 540d xDrive Touring
Édes kilók, luxusháj, disznómód megy a háromliteres dízel kombi.
- Közélet
Alkudni, alkudni, alkudni! A próbaút alatt rángató váltó nem rejtett hiba
Ha úgy érzed a vétel előtti átnézés során, hogy valami nem jó az autón, hagyd ott, keress másikat! A szavatosság ilyen helyzetben egyáltalán nem véd.
- Hírek
12 év után újra kiosztott egy aláírást Michael Schumacher
Egy jó ügyet támogat.
- Hírek
Az F1-es Szaúd-Arábiai Nagydíj legnagyobb kérdései
Minden okunk megvan azt remélni, hogy a 2025-ös futam is emlékezetesen alakul Dzsiddában.
- Hírek
Kínai résztulajdon miatt nem fejleszti amerikai gyárát a Pirelli
Az Egyesült Államok vezetősége szeretné a fejlesztést, de nem nézi jó szemmel a kínai tulajdonrészt.
- Hírek
Villanyautó-kockázat: kimatekozták
Évente kevesebb mint 2 százalékos a mínusz.
- Hírek
Piastri behúzta a mozgalmas Bahreini Nagydíjat, Verstappen csak a hatodik
Történésekben nem volt hiány a szezon negyedik versenyén, de Oscar Piastrit senki sem tudta zavarba hozni.
- Hírek
Kényszerszünetet rendeltek el az egyik GM-gyárban
Nem alakul valami fényesen az átállás az elektromos kisáruszállítók használatára az Egyesült Államokban.
- Vélemény
10 sportautó, amit neked kell befejezned
Karottával összegyűjtöttük azokat az autókat, amikből szimpatikus költségvetés birtokában ütőképes sportautót lehet faragni.
- Hírek
Második legnépszerűbb autó a Tesla
Megelőzte a Focust. Az élen pedig a Golf áll.
- Hírek
Vámcsapás a villanyautókra: csak a villanyszámlán lehet spórolni
Megakaszthatja az elektromos autók térnyerését a vámcunami.
- Hírek
44 ezer Audit hívnak vissza, a fél modellpaletta érintett
A probléma digitális műszeregységgel kapcsolatos.
- Hírek
Kamion és autó ütközött frontálisan az M0-son
A baleset Törökbálint közelében történt.
- Hírek
Rossz nézni, ahogy egy fa szétlapít egy Ford Kugát
A baleset durván néz ki, de akad jó hír is.
- Tesztek
Vagány, molett macskaMenetpróba: Ford Puma Gen-E – 2025.
Az elektromos Puma papíron baromi ígéretes tárgy, de tényleg ott van benne a Ford legendás fűszerezése?
- Hírek
F1: 2029-ig biztosan nem térnek vissza a V10-es motorok, de utána még van remény
Erre jutottak a sportág motorgyártói egy nagyszabású megbeszélés során.
- Tesztek
Becserkésztük az új KIA EV3-at!
Megérkezett egy újabb fontosnak vélt modell a pukkadásig duzzadt elektromos autó piacon. Külsőre is kellőképpen érdekes ahhoz a KIA EV3, hogy részletesebben is foglalkozzunk vele, mégis talán használat közben derül fény az igazi értékeire.
- Hírek
Végsebességet tesztelhetett egy félcédulás a 21-es főúton
Vagy a megengedett sebesség kétszeresét próbálta elérni.
- Gumidoktor
Elcseszte a gumis a forgásirányt, lehet belőle szálszakadás?
Négy új gumi közül egyet rosszul szereltek fel, de mentem már vele párezer kilométert. Sérülhetett a gumi?
- Hírek
Újabb tanulmány jósol milliós áremelkedést az USA autópiacán
Ezúttal a Goldman Sachs készült el a saját előrejelzésével, ami 2000 és 4000 dollár közötti drágulást feltételez.
- Nepperűző
Húsz év után cserélnénk családi Volkswagent, de mire?
Ezúttal is hosszú távra tervezünk, 4-4,5 millió forint a keret.
- Hírek
A McLaren is harcba száll a Le Mans-i 24 órás megnyeréséért
Továbbra is hatalmas siker a Hypercar széria.
- Közélet
Ti kértétek, kipróbáltuk: Renault Scenic 370 000-ért 😱😱😱 - Murvaélet Extra
Ezt az autót ti kértétek, úgyhogy visszamentünk és leteszteltük.
- Technika
Két hét után tréleren, de Csabi szereti a Model 3-atMűhelyPRN: Tesla Model 3 Long Range – 2019.
A Model 3 a használt villanyautók egyik legjobb ár/érték arányú választása, hibái viszont lehetnek, amikre lehet költeni a pénzt. Guru az adásban!
