Hol van előírva, hogy milyen eszközöket kell tartani a személygépkocsiban tartani? Pl.: az elsősegélydoboz, elakadásjelző háromszög, izzókészlet. A porral oltó készülékről mit mond a jogszabály.
Tisztelt ügyvéd úr, az lenne a kérdésem, hogy használtautó behozatalkor (európai unióból származó) mennyi a környezetvédelmi dij és mi alapján számolják ki? Esetleg ezekkel a díjakkal kapcsolatban hol találok bővebb informácíót?
Németországból szeretném elhozni a bátyám kocsiját. 10 éves Opel Vectra, a www.kff.hu járműtípusok szerinti táblázatban megtaláltam, és gondolom az emissziós és zaj értékek megfelelőek lennének, mivel nagyon jó állapotban van a kocsi.
Múlt év végén, sajnos későn, tudtam meg, hogy kötelező biztosításomat csak úgy "vihetem" új biztosítóhoz, ha a régit december 1-ig felmondom. Sajnos jelenleg az első málus(z) kategóriában vagyok, ehhez jött még a díj emelés, E két tétel közel a duplájára emelte a biztosítás negyedéves díját. Az Argosz biztosítónál azt a tájékoztatást kaptam, hogy ha náluk kötök új biztosítás, akkor újra a "semleges" kategóriában kezdhetek.
Kérdésem az lenne, hogy (egy 93-as évjáratú, japán gyártmányú, német rendszámú) autó magánimportja milyen procedúrát igényel? Milyen hatóságok elé kell járulni, és ez mennyi időt/fáradságot vesz igénybe? Egy 1 MFt vételárú autó esetében milyen költségekre számíthatok?
Mindenki mást mond? Nincs hozzáértő ügyvéd haverja? De van! Közlekedési igazgatási kérdések (forgalmi, törzskönyv, átírás, stb.) esetén, balesetek, biztosítóval, káreseménnyel kapcsolatos jogi tanácsadásban segít a TotalCar autójogásza.